Artista a acceptat propunerea PLDM deoarece este simpatizanta acestui partid, dar şi pentru că este o bună ocazie să-şi promoveze piesele în localităţile rurale, acolo unde interpreţii noştri ajung mai rar.
„Am câte 2-3 concerte pe zi şi mă bucură nespus faptul că vin foarte mulţi oameni la concert, sălile sunt arhipline. Astfel de concerte ar trebui organizate mai des prin sate, nu doar în campaniile electorale,” spune Doina Sulac.
Interpreta a refuzat însă să spună care este onorariul pe care-l va primi pentru concerte, dar a ţinut să menţioneze că pentru ea este mai importantă aprecierea publicului decât banii.

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE