Un tânăr suspectat de omorul unei bătrâne de 82 de ani, locuitoare a capitalei, a fost reținut ieri, de poliție. Potrivit MAI, la data de 9 octombrie, tânărul a pătruns în casa bătrinei, a omorât cu cruzime femeia, după care i-a scos implanturile dentare din aur. Totodată, s-a stabilit că din apartamentul bătrânei au fost sustrase mai multe lucruri şi bani.
Învinuitul este originar din satul Măşcăuţi, raionul Criuleni, neangajat în câmpul muncii. Suspectul nu se află la prima abatare de lege, anterior mai fiind judecat pentru furt.
În prezent, acesta este cercetat penal și riscă o pedeapsă cu închisoare de la 12 la 20 de ani sau cu detenţiune pe viaţă.
 

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE