Protestul de astăzi, din Piața Marii Adunări Naționale, va continua la reședința de stat a președintelui Nicolae Timofti. Depre aceasta au anunțat organizatorii manifestației, Igor Dodon și Renato Usatîi, de pe scena instalată în fața mulțimii, comunică Politik.md.
Politicienii au îndemnat toți doritorii să pornească organizat spre destinație, unde vor cere demisia președintelui Nicolae Timofti. În timp ce unii protestatari vor fi transportați organizat, alții se vor deplasa cu automobilele personale.
Manifestanții și-au dat întâlnire la ora 16:30 pe traseul Leușeni, în apropiere de restaurantul Stejăriș. Totodată, doritorii pot veni la ora 17:00, direct la reședința Președintelui, din Condrița.

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE