Înarmaţi cu placarde, aceştia au blocat mai multe treceri de pietoni oprind şoferii din trafic, obligându-i să cedeze trecerea pietonilor.
Antoniţa Fonari,organizatoarea acestui flash-mob a declarat că prin această acţiune vrea să amintească faptul că cele mai multe accidente se întâmplă pe trecerile de pietoni. “De fapt, trecerile sunt puţine, iar cele existente sunt rău vizibile”, a spus Antoniţa Fonari