Pavel Stratan a scris o carte despre femei, despre relaţii, depsre cum să cucereşti o domnişoară, dar femeia perfectă din viaţa sa rămâne soţia lui, notează Libertatea.ro.
"În această carte sunt foarte, foarte multe lucruri... Cum poţi să flirtezi cu o doamnă, ce ar trebui să spui întâmlător, neîntâmplător, asta e o artă foarte interesantă. Întotdeauna mi-a plăcut să o studiez", a spus Pavel Stratan cu referire la cartea pe care a scris-o, dar nu are timp să o publice.
Şi cum de vrea solistul să dea sfaturi? Pavel Stratan are lângă el o femeie perfectă, un ideal şi vrea să îi ajute şi pe alţii să îl obţină, nu să îl găsească, deoarece "Nu există unde o soţie care e idealul. Trebuie să găseşti materialul din care să o modelezi sau să vă modelaţi. Trebuia să găsesc materialul din care să fac idealul ăsta. Şi l-am găsit, şi l-am făcut", a conchis cântăreţul.