Cu ocazia Zilei Agriculorilor, care va fi serbată pe data de 27 noiembrie, a fost realizat un spot video. În spot se vin cu urări de bine tuturor agricultorilor din R. Moldova, iar sfîrșitul acestui mesaj vine cu o urare premierul țării, Vlad Filat.
În mesaj se vine cu mulțumiri pentru oamenii de la sat și se menționează, că anume pe ei se ține întreaga țară.
Spotul a fost plasat pe canalul online Youtube.
 
 
  

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE