Începând cu 4 aprilie curent, a fost  implementată o versiune nouă a sistemului de plăţi on-line. Servicul este numit Econom.md şi oferă posibilitatea de achitare a plăţilor şi facturilor prin Internet.
Cu ajutorul cardurilor bancare pot fi primite extrasele pe card, se pot achita facturile pentru diverse servicii prestate, precum şi se poate efectua transferul mijloacelor băneştipe un alt card emis de aceeaşi bancă.
La fel, utilizatorii pot expedia bani prin sistemul de transferuri Moldova Express şi dispun de o versiune nouă a sistemului, care
permite achitarea facturilor din localităţile întregii ţări.

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE