reparatot.roUn bărbat de 33 de ani din sectorul Botanica a fost electrocutat în timpul unor lucrări de reparaţie, efectuate într-un apartament. Se presupune, că el s-a fi atins întâmplător de sursa de curent electric, comunică Politik.md.
Găsindu-l fără cunoştinţă, colegii săi de lucru au efectuat mai multe exerciţii de reanimare şi au reuşit. La sosirea echipei medicale urgente, pacientul acuza dureri în regiunea mânii şi umărului drept. A fost adus la spital pentru investigaţii suplimentare şi tratament medical corespunzător.
Solicitarea a parvenit în după amiaza zilei de ieri.  
 

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE