Mai mulți locuitori ai municipiului Bălți au fost internați în spital după ce au vizitat un local din același municipiu. În urma investigațiilor de specialitate, s-a stabilit că produsele alimentare erau procurate de la o piață angro din Bălți.
În urma controlului efectuat la depozitele pieții, în unul dintre ele, forțele de ordine au depistat produse lactate, mezeluri și carne expirată. Marfa ridicată a fost estimată la suma de peste 16 mii de lei.
În prezent, administratorul este cercetat contravențional.
 
 
 

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE