10 milioane de lei, economisiți de Agenția Rezerve Materiale în procesul de achiziționare a cărbunilor, va fi restituită în bugetul de stat
decembrie 16, 2022

Suma de 10 milioane de lei, economisită de Agenția Rezerve Materiale în procesul de achiziționare a cărbunilor, va fi restituită în bugetul de stat. O decizie în acest sens a fost aprobată, astăzi, de Executiv.
În vederea achiziționării, recepționării și păstrării cantității de 3.155 de tone de cărbune, necesare pentru completarea rezervelor de stat, Ministerul Finanțelor a alocat din fondul de rezervă al Guvernului mijloace financiare în sumă de 35 milioane 788,8 mii lei.
Ulterior, în urma procedurilor de achiziții, Agenția Rezerve Materiale a economisit o sumă semnificativă de mijloace financiare (circa 10 milioane 734,4 mii lei), care urmează a fi alocată altor autorități publice pentru necesități sociale stringente.
Postări asemănatoare

După alegerile locale, Maia Sandu convoacă primarii la un forum...

După ce va avea un buget de 20 de milioane...

Aeroportul din Bacău, un nou pol de atracție pentru călătorii...

A vrut să vadă un act administrativ despre demisia sa...

Coaliție proeuropeană la Pepeni, Sângerei, după alegerile locale

Moldova va avea o Agenție pentru Prevenirea și Combaterea Violenței...
Caută
Arhivă

La un an de la veto-ul Austriei, privind aderarea României...
decembrie 5, 2023

Semnal de alarmă pentru ministerul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale –...
decembrie 5, 2023
.jpg)
Ce se întâmplă cu Starea de urgență după 1 ianuarie...
decembrie 4, 2023

MAI caută un șef la Poliția de Frontieră – Efros:...
decembrie 4, 2023

Fermierii repornesc tractoarele – Nu au obținut nimic după întâlnirea...
decembrie 4, 2023

Încă o încercare de a discuta aderarea României la Schengen...
decembrie 4, 2023