Natalia Barbu are toate șansele să devină mămică mai devreme decât preconiza. În noaptea de marți spre miercuri, artista a avut parte de contracții repetate, un episod care a speriat-o și a determinat-o să-i viziteșze medicul ginecolog, de urgență, la prima oră a dimineții.
Natalia Barbu a trăit emoții puternice în noaptea de marți spre miercuri când, absolut din senin, s-a trezit cî are contracții puternice. Primele semnale că sarcina ei se aproprie de final au apărut în timpul nopții, când artista se odihnea și, așa cum se întamplă în cazul femeilor care aleg sa nască pe cale naturală, au creat o oarecare panică în sânul familiei. "M-au apucat în somn. La început nu am realizat prea bine ce se întâmplă, dar, când contracțiile au început să crească în intensitate, am realizat că pot sa nasc în orice moment. Cum au început, așa s-au și liniștit. Dar eu nu am mai închis ochii toată noaptea. Aveam zeci de stări: de bucurie, de teamă puternică, de emoție, de nerăbdare, e greu de explicat", ne-a povestit Natalia. După o discuție purtată la telefon cu medicul ginecolog, care s-a interesat de intensitatea durerii și intervalul dintre contracții, cantareața s-a mai liniștit și s-a programat încă o dată la un ultim control. "La ultimul ecograf am fost anunțată că este posibil să nasc de Revelion, iar acum ca aș putea să-mi văd baiețelul din clipă în clipă, azi, mâine (n.r. - miercuri, joi). Există însă și varianta să fi fost o alarmă falsă, după cum mi-a sugerat doctorul", ne-a declarat Natalia, adăugând că va naște pe cale naturală, la Clinica Regina Maria din Baneasa.
Natalia Barbu a avut parte de un an fabulos. În decursul a douasprezece luni, artista și-a întâlnit jumătatea, s-a măritat și a rămas însarcinată cu milionarul Tony Sota, căruia îi va dărui un băiețel cât de curând. Curios este însă faptul că, deși este o persoană foarte credincioasă, Natalia nu a strecurat în bagajul pe care îl va lua la spital nicio iconiță, crucifix sau vreun talisman norocos. "Talismanul meu norocos este Tony. Dacă îl am pe el, nu-mi mai trebuie nimic. Merg cu Dumnezeu înainte, știu că va fi bine", ne-a spus proaspăta soție de milionar.

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE