Doi moldoveni care au lucrat ca gărzi de corp pentru editorul şef al unei reviste ruseşti au dat foc celor maşini de lux, un Maserati Quattro Porte şi un BMW X6 ale fostei şefe.
Doi cetăţeni moldoveni din Rusia s-au răzbunat pe fosta şefă şi i-au incendiat maşinile.
Cei doi au lucrat ca gărzi de corp pentru editorul şef al unei reviste ruseşti. Nu se ştie care au fost motivele care i-au făcut pe moldoveni să incendieze cele două maşini de lux, un Maserati Quattro Porte şi un BMW X6. Ei au fost, însă, reţinuţi de poliţişti în timp ce încercau să fugă de la faţa locului.
Flăcările au fost stinse în cele din urmă, însă automobilele au fost complet distruse.

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE