Astăzi ultimul membru al Comisiei Electorale Centrale și-a depus jurământul, informează Politik.md. Acesta este Vladimir Șarban, care a fost desemnat de către președintele Nicolae Timofti.
La ședința de data trecută și-au depus jurămintele ceilalți opt membri. Potrivit președintelui Parlamentului, atunci Vladimir Șarban a lipsit din motive de sănătate.

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE