O femeie de 40 de ani din orașul Soroca a murit după ce a căzut în gol de la o înălțime de peste 10 metri. 
Potrivit Observatorul de Nord, femeia a fost internată în Spitalul raional din Soroca, dar medicii nu i-au putut salva viața.
Se cunoaşte faptul că tragedia a fost precedată de o ceartă în familie. Potrivit unui martor care a solicitat anonimatul, femeia obişnuia să-şi şantajeze soţul în timpul certurilor şi să ameninţe cu suicid ori să facă glume la acest capitol.
Şi de data aceasta, în timpul unei noi neînţelegeri, ea s-a apropiat de marginea balconului şi, alunecând, a căzut de la etajul cinci.
Potrivit sursei, femeia nu a avut de gând să-şi pună capăt zilelor, ci a căzut din neatenţie.

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE