Potrivit actului de învinuire, tînăra de 20 ani a venit în vizită de „ziua uşilor deschise” la fratele său, care îşi ispăşea pedeapsa în penitenciarul Pruncul.
 
În urma controlului corporal, colaboratorii instituţiei au găsit la vizitatoare o sticluţă cu substanţe narcotice, pe care intenţiona să le transmită fratelui.
 
Pentru acţiunile sale, tânăra riscă o pedeapsă de pînă la 7 ani închisoare.

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE