Koji Sasahara / Associated PressA murit cel mai bătrân om din lume. Este vorba despre japonezul Iasutaro Koidă, în vârstă de 112 ani, comunică Politik.md cu referire la TASS.
Anunțul a fost făcut de reprezentanții clinicii în care era internat acesta, iar motivul decesului ar fi fost insuficiența cardiacă cronică.
Bărbatul, recunoscut în 2014 ca fiind cel mai bătrân om din lume, s-a născut pe 13 martie 1903 în Japonia. Practic până înainte de moarte acesta nu a reclamat probleme serioase de sănătate și putea citi fără ochelari.

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE