La beţie şi-a înjunghiat vecinul. Este vorba de un bărbat în vârstă de 31 de ani, din Soroca, informează Serviciul de presă al Procuraturii Generale.

Procurorii din Soroca relatează că, în decembrie 2012, inculpatul care era de mai mult timp în conflict cu vecinul său a venit la acesta cu un cuţit. După ce s-au certat agresorul a înjunghiat victima în regiunea abdomenului, cauzându-i vătămări corporale grave. Bărbatul a fost internat de urgenţă în spital unde a suferit câteva intervenţii chirurgicale, reuşind să supravieţuiască.
Pentru vătămare gravă a integrităţii corporale, inculpatul, care a mai fost în conflict cu legea a fost condamnat la 2 ani de închisoare.
Sentinţa poate fi atacată conform prevederilor legale.

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE