Zeci de jurnaliști au fost sechestrați în incinta clădirii Parlamentului. Circa 20 de reprezentanți ai presei au rămas blocați în sala de presă, fiindu-le interzisă părăsirea sălii, informează Politik.md.
Asta pentru că ieșirile și intrările din fața și din spatele clădirii au fost blocate de către protestatari. Mulțimea furioasă i-au huiduit pe deputații, care au votat pentru învestirea Guvernului Filip și cer demiterea actualului Parlament.
Securitatea le-a spus jurnaliștilor că vor putea pleca atunci când se vor calma spiritele din jurul clădirii Parlamentului. 
Ion Bologan 
 
 

 

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE