După amiază dulce în zi ploioasă. Zeci de apicultori și-au dat întâlnire astăzi în parcul central al capitalei, unde au instalat tarabe pentru a-și vinde producția, comunică Politik.md.
Aceștia au adus în fața cumpărătorilor zeci de tipuri de polen și miere, din diferite zone ale republicii, care mai de care mai gustoasă.
Expoziția cu vânzare a fost organizată cu ocazia Zilei Apicultorului, iar atmosfera a fost înviorată cu mai multe piese populare ce a adunat trecătorii. La eveniment a participat și Ion Sula, ministrul Agriculturii și Industriei Alimentare.

 

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE