Premierul Iurie Leancă pleacă astăzi, 19 noiembrie, la Consiliul şefilor de state ai CSI. În cadrul acestei reuniuni premierul moldav urmează să se întâlnească cu omologul său rus Dmitri Medvedev.
Consiliul șefilor de state se va desfășura timp de două zile, astăzi și mâine, la Sankt Petersburg.
Săptămâna trecută premierul a anunţat că va aborda în cadrul întrevederii cu Dmirti Medvedev inclusiv problema reluării exportului de vinuri, dar şi situaţia cetăţenilor moldoveni aflaţi la muncă în Federaţia Rusă.

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE