Majoritatea meselor de prânz sunt luate la birou, în fața calculatorului sau a teancurilor de hârțoage care trebuie rezolvate. Fără să ne dăm seama, mâncăm cantitativ mai mult și calitativ mai prost. Lyla.ro ne arată cum putem să ne îmbunătățim prânzurile luate la serviciu.
Un studiu efectuat recent de o echipa de cercetători de la Universitatea Wageningen din Olanda arată că putem da jos câteva kilograme bune dacă avem mai multă grijă cum luăm prânzul zi cu zi.
În urma rezultatelor cercetării, oamenii de știință ne recomandă să luăm îmbucături mai mici dacă vrem să reducem aportul caloric fără să flămânzim.
Practic, cu cât îmbucăturile sunt mai mici, cu atât masa durează mai mult. Acest lucru are două beneficii: creierul are timp să ajungă la starea de satietate, iar în acel moment noi vom fi sătule, dar fără să fi terminat toata mâncarea pentru că nu ne-am grăbit și am luat guri mici.
Cu toate acestea, atât cercetătorii olandezi, cât și nutriționiștii au atras atenția că cea mai bună soluție este, de fapt, respectarea orei de prânz: să ne alocăm o oră pe zi, în timpul programului, în care să mâncăm, după cum prevede, de altfel, și legea la programul full-time: o oră pauză la opt ore de muncă. Din pacate însă, prea puține persoane chiar își iau acea oră liberă si preferă să mănânce la birou.
 

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE