Primele 20 de troleibuze noi vor fi puse în circulaţie înainte de Sfintele Sărbători de Paşti, acesta fiind un cadou din partea primăriei. Despre acest fapt a anunţat luni, 11 aprilie, primarul general de Chişinău, Dorin Chirtoacă în cadrul şedinţei operative a serviciilor primăriei.
Directorul Regiei de Transport electric, Gheorghe Morgoci a raportat că primele troleibuze deja sunt în Chişinău şi au tot echipamentul necesar.
„Cele 15 troleibuze sunt deja aduse şi dotate cu echipamentul necesar pentru a fi incluse pe rută. Altele 5 urmează să fie transportate pe teritoriul R. Moldova”, a raportat Gheorghe Morgoci.

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE