mednews.mdDirectorul Institutului de Medicină Urgentă, Gheorghe Ciobanu a fost demis din funcție. Acest lucru este confirmat de către reprezentanții Ministerului Sănătății, anunță Politik.md.
Potrivit sursei, demisia a fost anunțată la 17 august curent.  „Decizia a fost luată în baza articolului 86, aliniat (1), litera g) din Codul Muncii,  în urma aplicării mai multor sancțiuni disciplinare pe parcursul ultimilor 6 luni, dar și depistarea neregularități în gestionarea Institutului de Medicină Urgentă și a gestionării ineficiente a mijloacelor financiare”, se menționează într-un comunicat de presă al ministerului.  

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE