Din nou remanieri în cadrul Guvernului. Astăzi cabinetul de Miniștri a decis demiterea viceministrului Afacerilor Interne, Valeriu Ceban din această funcție. Potrivit ministrului, Dorin Recean, această decizie vine în contextul faptului, că Valeriu Ceban a depus o cerere de demisie din propria inițiativă.
Menționăm, că Mihai Balan este rechemat din această funcție, deoarece a fost numit pe data de 25 octombrie, în funcția de director al Serviciului de Informații și Securitate de către Parlamentul R. Moldova.

