Demnitarul a anunţat că va vizita o dată în lună Republica Moldova, când va primi cetăţenii în audienţă, iar în celelalte zile în biroul său va activa un asistent.
Viorel Badea, care este vicepreşedinte al comisiei pentru politică externă în Senatul României a fost ales senator la 30 noiembrie 2008, în colegiul în care figurează statele din Europa şi Asia, inclusiv Republica Moldova. Badea a fost sprijinit masiv la aceste alegeri de către românii care au votat la Chişinău.

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE