Punctului de trecere amplasat la frontiera moldo-ucraineană, Larga–Kelmenţi și-a reluat activitatea, informează Poliţia de Frontieră. La această oră, punctul de trecere nominalizat activează în regim normal.

Totodată, în legătură cu blocarea căilor de acces din partea ucraineană şi ridicarea nivelului de apă în râul Nistru, rămâne a fi sistată activitatea punctelor de trecere Medveja-Zelionaia şi Cosăuţi – Iampoli (debarcader).
Amintim că din data de 23 martie, în rezultatul formării sulurilor de zăpadă şi rafalelor puternice de vânt, a fost suspendată activitatea a mai multor puncte de trecere amplasate în nordul ţării, pe sectorul moldo-ucrainean al frontierei de stat.

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE