Cabinetul de Miniștri a aprobat astăzi, 30 ianuarie, în cadrul ședinței Guvernului, cererea de demisie a directorului Agenției „Moldsilva”, Ion Lupu, anunță Politik.md.
Suiectul a fost propus de către vicepremierul liberal, Mihai Moldovanu, primul ministru Vlad Filat accentuând că această procedură este o simplă formalitate.
Menționăm, că Ion Lupu și-a depus cererea de demisie la solicitarea liderului său de partid, Mihai Ghimpu, în legătură cu scandalul legat de tăinuirea tragediei de la vânătoarea din Pădurea Domnească.

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE