Deputații și-au exercitat dreptul de vot. Aceștia au ales să plieze diferit buletinele de vot, pentru a se diferenția de celelalte formațiuni politice, anunță Politik.md.
Primii la urne au venit deputații fracțiunii democrați în frunte cu liderul lor, Marian Lupu, ei luând decizia să îndoaie buletinele în jumătate. Următorii la urne au venit liberal-democrații, care au pliat buletinele de două ori. Aceștia au fost urmați de liberalii reformatori, care au îndoit o dată buletinele, doar că pe verso față de democrați.
Deputații comuniști, au decis și ei să îndoaie buletinele de vot de două ori, la fel ca și PLDM.