Moțiunile înaintate de către opoziție pe activitatea vicepremierului Gheorghe Brega și pe activitatea ministrului Dezvoltării Regionale și Construcțiilor, Vasile Bîtca, nu au fost susținute de majoritatea parlamentară.
 
Odată picate, cei doi demnitari urmează să-și continue activitatea în Guvern. Moțiunea împotriva vicepremierului Brega a fost susținută de doar 23 de deputați, iar în cazul ministrului Vasile Bîtca au votat 22 de parlamentari. 

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE