„Calea Ferată din Moldova” pune în funcțiune încă patru locomotive. Un eveniment în acest sens va fi organizat mâine dimineață în incinta Gării Feroviare din Chișinău, comunică Politik.md.
Potrivit autorităților, cele patru locomotive au fost reparate de Î.S. „Calea Ferată din Moldova” în depourile din Basarabeasca, Bălți, Bender și Chișinău. La eveniment va participa administrația Căii Ferate, precum și oficiali din cadrul Ministerului Transporturilor și Infrastructurii Drumurilor.

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE