Guvernul Leancă a primit vot de încredere. Cabinetul de miniștri condus de fostul ministru al Afacerilor Externe și actualul prim-ministru Iurie Leancă a fost votat acum câteva minute în cadrul ședinței plenare, de 58 de deputați.
Noul Executiv a fost votat de către fracțiunile PLDM, PD, grupul Reformatorilor condus de Ion Hadârcă, grupul Mișin și deputatul neafiliat  Sergiu Sârbu.
 

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE