Un cetăţean din R.Moldova și un român şi s-au înecat duminică într-o staţiune de pe litoralul italian, în contextul în care valurile erau foarte mari şi intrarea în apă era interzisă.
Cei doi s-au înecat în zona staţiunii Casal Borsetti, pe litoralul italian al Mării Adriatice, informează pagina online a agenţiei ANSA.
Salvamarii interziseseră intrarea în apă din cauza valurilor foarte mari şi curenţilor puternici. Însă mai mulţi turişti au ignorat avertismentele şi s-au aventurat să înoate.
Doi bărbaţi s-au înecat. Este vorba de un român în vârstă de 60 de ani şi de un tânăr moldovean a cărui vârstă nu a fost precizată.
 
 
 

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE