realitatea.net20 de copii au fost luaţi ostatici într-o grădiniţă de la Besancon, în Franţa, de către un tânăr de 17 ani. Acţiunea a vut loc în cursul dimineţii de luni,13 decembrie. Agresorul este înarmat cu două săbii, înformează France Bleu. Cinci copii au fost eliberaţi.

Grădiniţa a fost evacuată. Nu este cunoscut încă motivul luării de ostatici au anunţat autorităţile. Echipe speciale de poliţie se află la faţa locului.

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE