Președintele Parlamentului, Marian Lupu a încercat să monitorizeze plecările nejustificate ale deputaților în timpul ședinței plenare de vineri, 25 noiembrie. Nemulțumit de acest flux al deputaților, speakerul i-a mustrat, încercând să stopeze ”migrația”.
”Eu înțeleg că cafeaua este importantă, dar haideți să muncim, că avem legi și mai importante. Sau noi terminăm această pracitcă, sau noi zăvălim legile”, a subliniat Marian Lupu.
În acest sens deputații prezenți în sală au zâmbit față de aceste declarații.
”Da, eu știu că vă place să zăvălim legile”, s-a răstit Lupu.
În final, deputații au revenit în sală, la insistențele președintelui Parlamentului. 

URMĂREȘTE POLITIK.MD PE