Politic Social Economic Extern Transnistria Interviuri Cultural Divertis Sport
Scrie o știre          Toate articolele           Sondaje           Opinii           Horoscop           Infografic
SPLENDID Naționala Moldovei a destrămat echipa Arabiei Saudite cu 4-0! AFLĂ CINE A MARCAT PENTRU TRICOLORI

fmf.md
În localitatea spaniolă Jerez de la Frontera reprezentativa de seniori a Republicii Moldova a creat un veritabil spectacol, înscriind de patru ori în poarta Arabiei Saudite.

Timonierul tricolorilor, Ion Caras a mizat pe un portar cu mai puține prezențe la națională și nu a greșit. Artiom Gaiduchevici, goalkeeper la Veris Chișinău a avut o prestație excelentă, astfel că buturile porții moldovenilor au rămas intacte.

Scorul în disputa cu arabii a fost deschis deja în minutul 9, prin Igor Armaș component al echipei ruse Kuban Krasnodar. Aproape de finalul primului mitan, moldovenii au mai punctat de două ori la un interval de doar două minute. În minutul 32, Epureanu a înscris din penalty, după care s-a remarcat și Serghei Alexeev. Astfel, scorul la pauză a fost 3-0.

Iureșul ofensiv al naționalei noastre a scăzut din intensitate, dar nu a contenit nici după pauză. În minutul 53, Alexandru Gațcan a închis tabela la 4-0, în minutul 53.

În partida de sâmbătă seara, antrenorul Ion Caras a trimis următoarea componență în teren: Gaiduchevici – Armaș (75, Posmac), Golovatenco, Racu, Epureanu, Ioniță, Gațcan (89, Cașcaval), Picușceac (78, M. Antoniuc), A. Antoniuc (68, Pătraș), Alexeev (46, Cebotaru), Sidorenco.

Următorul amical al selecționatei Moldovei este programat pentru 27 mai, când vom juca împotriva selecționatei Canadei.

Adaugă comentariu
Vă rugăm să folosiţi un limbaj decent în comentariile pe care le lăsaţi. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afişarea de anunţuri publicitare, precum si jigniri, trivialităţi, injurii se vor sancţiona prin cenzurarea parţială a comentariului, ştergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul politik.md nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului.