Politic Social Economic Extern Transnistria Interviuri Cultural Divertis Sport
Scrie o știre          Toate articolele           Sondaje           Opinii           Horoscop           Infografic
Revenire de bun augur pentru Artur Ioniță!

hellasverona.it
După o pauză îndelungată, singurul jucător moldovean din campionatul italian de fotbal, Artur Ioniță a revenit pe gazon și a bifat ultimele 15 minute de joc ale meciului în care echipa sa Hellas Verona a jucat cu Atalanta Bergamo.

Formația veroneză a încercat, prin meciul de duminică seara, să își revină după un dublu ”duș rece” cu redutabila Juventus Torino (1-6 în Cupa Italiei și 0-4 în Serie A). Disputa cu Atalanta a constituit un perfect prilej de reabilitare și discipolii lui Andrea Mandorlini nu l-au ratat.

Un singur gol a fost marcat pe Stadio Marc`Antonio Bentegodi, care a certificat victoria formației gazdelor. La începutul reprizei secunde, scorul final a fost stabilit de Javier Saviola. Internaționalul moldovean Ioniță nu a ”prins” din teren bucuria golului, el fiind introdus pe gazon, abia în minutul 75.

Victoria cu 1-0 permite poziționarea lui Hellas Verona pe locul 14 în clasament. În următoarea etapă, exact peste o săptămână, Verona, va juca în deplasare cu Palermo.

Adaugă comentariu
Vă rugăm să folosiţi un limbaj decent în comentariile pe care le lăsaţi. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afişarea de anunţuri publicitare, precum si jigniri, trivialităţi, injurii se vor sancţiona prin cenzurarea parţială a comentariului, ştergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul politik.md nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului.