Politic Social Economic Extern Transnistria Interviuri Cultural Divertis Sport
Scrie o știre          Toate articolele           Sondaje           Opinii           Horoscop           Infografic
CHAMPIONS LEAGUE. Festival de goluri, creat de Barcelona și PSG, în meciurile de marți!

Cele mai tari echipe din Spania și Franța și-au asigurat, practic, prezența în sferturile Ligii Campionilor după ce au învins cu scoruri concludente în meciurile-tur din deplasare.

FC Barcelona a învins-o pe Manchester City în Anglia, scor 2-0, graţie reuşitelor lui Lionel Messi din penalty şi Dani Alves în minutul 90, ultimul înscriind printre picioarele lui Hart. Catalanii vor avea astfel un avantaj important la partida retur care se va juca pe Camp Nou.

Francezii de la PSG de asemenea au rezolvat, în mare parte, calificarea după ce s-a impus cu 4-0 pe terenul lui Bayer Leverkusen, la capătul unui meci în care Zlatan Ibrahimovici a făcut ce a vrut cu apărarea nemţilor.

Marți seara, de la 21.45, sunt programate alte două dueluri de foc: AC Milan – Atletico Madrid și Arsenal Londra – Bayern Munchen.

Adaugă comentariu
Vă rugăm să folosiţi un limbaj decent în comentariile pe care le lăsaţi. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afişarea de anunţuri publicitare, precum si jigniri, trivialităţi, injurii se vor sancţiona prin cenzurarea parţială a comentariului, ştergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul politik.md nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului.