Politic Social Economic Extern Transnistria Interviuri Cultural Divertis Sport
Scrie o știre          Toate articolele           Sondaje           Opinii           Horoscop           Infografic
ADIO EUROPA: Campioana Moldovei Sheriff Tiraspol a ratat calificarea în primăvara turneului fotbalistic Europa League!

fc-sheriff.com
Internaționalul moldovean Alexandru Epureanu, actualmente jucător al grupării ruse Anji Mahacikala, și-a lăsat fosta sa echipă Sheriff Tiraspol, în afara Europei.

Într-un meci contând pentru etapa a cincea a grupei preliminare K a Ligii Europa, pe stadionul Saturn din Ramenskoe, Anji Mahacikala a disputat un meci principial împotriva campioanei Moldovei Sheriff Tiraspol. Daghestanezii aveau nevoie de un singur punct pentru calificare, iar nistrenii – de victorii în ultimele două etape.

După o primă parte a meciului încheiată cu scor ”alb” – 0-0, în debutul mitanului secund, pe parcursul a doar șase minute au fost înscrise două goluri care au deschis și închis tabela. În minutul 52, bulgarul Ismail Isa a adus pe Sheriff în avantaj, însă doar peste șase minute, speranțele ”viespilor” la calificare au fost ruinate de fostul jucător al tiraspolenilor, Alexandru Epureanu. Fundașul nostru a egalat scorul și a stabilit scorul final de 1-1, eliminând moldovenii din competiție.

În alt meci al grupei K, Tottenham Hotspur Londra a învins în deplasare pe norvegienii de la Tromso, și, împreună cu Anji, a acces în play-off-ul Europa League.

Adaugă comentariu
Vă rugăm să folosiţi un limbaj decent în comentariile pe care le lăsaţi. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afişarea de anunţuri publicitare, precum si jigniri, trivialităţi, injurii se vor sancţiona prin cenzurarea parţială a comentariului, ştergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul politik.md nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului.